Джембе
Джембе - барабан, що є традиційним інструментом Західної Африки, перша згадка про який відноситься до XIII століття. Завдяки утвореній на той час сильній державі Малі, джембе розпочав свою ходу західноафриканською територією, поступово перебираючись із Сенегалу до Гвінеї, з Гвінеї до берега Слонової Кістки та далі континентом, аж доки у кожному куточку Африки він не став одним із найпопулярніших, найулюбленіших, музичних інструментів. До речі, ще одним призначенням цього барабана було використання його для передачі повідомлень на відстані через хорошу чутність його звучання.
На заході джембе з'явився лише ближче до середини 40-х років минулого століття, завдяки заїжджим гастролерам - групі Les Ballets Africains, що стрімко набирала популярність. Чистий і гучний звук djembe, що створює бездоганний малюнок ритму, одразу привернув увагу не тільки слухачів, а й численних західних музикантів, які відразу почали з ним експериментувати.
Будова джембе
За своєю формою цей інструмент нагадує кубок з відкритим низом, що злегка звужується. Верх роблять ширшим, на нього натягувався спеціально підготовлений шматок шкіри, в більшості випадків - козячої.
Перші барабани виготовляли з цільного шматка дерева, сьогодні купити джембе можна дещо іншої конструкції. Сучасна промисловість для здешевлення процесу виробництва виконує інструмент з невеликих шматочків у вигляді смуг, які склеюються між собою. Матеріалом для мембрани слугують шкури антилопи, кози, оленя, зебри, теляти (причому, строго жіночої статі). Середня висота інструмента - 60-70 см, діаметр - близько 30 см. По краях барабана розташовані круглі кільця (або затискачі), через які пропущена мотузка, що регулює силу натягу мембрани.
На батьківщині джембе вважають, що справжній інструмент має силу трьох духів: дерева, тварини і майстра. Склеєний же зі шматків дерева інструмент силою цих духів не володіє.
Звучання
Характерний звук цього інструменту - твердий і сильний - отримують при використанні твердих порід дерева. У цьому випадку корпус вдається зробити більш тонким, що позитивно позначається на звучанні джембе. Хороші барабани всередині забезпечують спеціальними жолобками (краплеподібної або спіралеподібної форми) для посилення звуку. Грають на них двома руками, використовуючи спеціальну техніку, барабан при цьому висить на шиї у гравця.
Якщо вам потрібен такий інструмент, як джембе, купити його можна, обравши вподобану модель з широкого спектра наших каталогів. Якісна шкіра мембрани і корпус, виконаний в кращих традиціях африканських майстрів, дозволять з успіхом використовувати джембе, як для навчання гри на ньому, так і для виступів на великій сцені.